Digestoř BORA, budoucnost kuchyně

17. 2. 2016

Už jste zaregistrovali tuto novinku i na českém trhu? Je to opravdu skvělá vychytávka a já měla možnost ji vidět na vlastní oči v Concept Store Karlín, kde nám ji příjemný pan Peter Doležal ochotně předvedl. Vypadá jako klasická indukční varná deska se 4 varnými zónami a mezi varnými zónami je taková mřížka do které odchází veškeré pachy a výpary. Díky tomu vlastně vůbec nenaruší koncept kuchyně a saje páry přímo u hrnců a pánví. Nezabírá vůbec žádné místo, přitom to opravdu funguje. Viděla jsem to na vlastní oči! Navíc není vůbec hlučná.

Víte na jakém principu pracuje? V podstatě jako klasické digestoře, jen prostě využívá příčné proudění, které je silnější než rychlost stoupání výparů. BORA Basic odsaje výpary dolů pod varnou desku, kde je umístěn box s uhlíkovým filtrem (možnost mytí v myčce), který výpary vyčistí a pošle zpět do kuchyně nebo klasickým potrubím vedeným pod kuchyňskou linkou, výpary odvede ven z místnosti.

Jsou nabízeny 3 varianty :

BORA Basic, ta, kterou jsem vám popsala a byla jsem z ní nadšená.

BORA Classic – tady si už můžete sestavit vlastní vzhled varné plochy. BORA zde je obdélníkového tvaru a vloží se mezi jednotlivé varné plochy o rozměru 540x370mm, přičemž na jedné můžete mít indukční desku a na druhé fritézu zapuštěnou do pracovní desky.

BORA Professional nabízí další profesionální vychytávku ve stylu Gril Tepan z nerezové oceli, kde můžete grilovat i 8 steaků najednou.

Mně se moc líbí… I cena je moc hezká : od 61 000 Kč bez DPH včetně varné desky. Ale nepřekáží vám nic nad hlavou, prostor lze využít efektivněji a navíc máte volný výhled při vaření, pokud BORu použijete na ostrůvku.

 

Vaše Alžběta 

Zobrazit všechny příběhy

© 2024 AP Design s.r.o. Všechna práva vyhrazena | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign