Alžběta Prachatická

bytový architekt

Ráda bych Vás přesvědčila, že spolupráce s bytovým architektem nebo designérem na tvorbě Vašeho interiéru, kde s největší pravděpodobností strávíte významnou část svého života, není zbytečný luxus.

Zaměřuji se na design interiérů a realizace komerčních i bytových interiérů.

Poradna

Čtěte před zadáním dotazu :

- co nejlépe udejte dekory již stávájcího vybavení pokoje (dekor podlahy, dekor oken, dekor dveří, odstín kuchyně, pracovní desky, zad kuchyňské linky, stávající výmalby, sedací soupravy, nábytku...)

Na mých stránkách najdete vzorník RAL, pokud to jde, tak udávejte barvy z RALového vzroníku. Pokud tam odstín nenajdete, tak se snažte připodobnit např. banánově žlutá, jablečně zelená...

Předem se omlouvám, že budu TYKAT. Neberte si to osobně, jen se mi tak líp píše.

Těším se na vaše dotazy. Při komplikovanosti dotazu zasílejte fotky na info@apdesign.cz, usnadníte mi odpovídání.

Vaše Alžběta

Přidat nový dotaz

Podlaha
autor: Iva | odpovědět

Dobrý den, budete mít nábytek do loznice kombinace nebraska přírodní kombinace s pískové bezovou. Jaká bude nejvhodnější vynil podlaha,chtěla bych světlejší odstín, systém click s filcem.Dekuji za odpověď.

Podlaha do kuchyně
autor: Zuzana | odpovědět

Dobrý den, chtěla bych poradit s výběrem podlahy do kuchyně. Spodní skříňky budou fjord green, pracovní deska a zádový panel, i deska stolu dub halifax přírodní, horní skříňky bílé. Na podlahu bych chtěla použít lepené vinylové dílce (nejspíše thermofix) a rozhoduji se mezi dubem přírodním, který by kuchyň prosvětlil, a jasanem písečným, který je tmavší, ale má jemnější kresbu a barevně mi přijde podobnější halifaxu. Je to malá kuchyň v bytě orientovaná na jih. Děkuji, Zuzana

Kombinace barev
autor: Aleš | odpovědět

Dobrý den, podlaha přírodní dub, stěny bílé, nábytek a dveře kominace RAL 3011 a 6005. Jaká je nejvhodnější barva závěsů a koberců?

Podlaha
autor: Aneta | odpovědět

Dobrý den, jaká podlaha (vinyl) se nejvíce hodí k dubu Halifax (budeme mít v tomto dekoru kuchyň a všechny interiérové dveře), děkuji za odpověď.

Koupelna
autor: Pavla | odpovědět

Dobrý den,
chtěla bych se poradit jakou velikost kulatého zrcadla zvolit ke koupelnové skříňce šířky 80 cm.
Moc děkuji.

Podlaha a dveře
autor: Renáta | odpovědět

Dobrý den, prosím jakou zvolit podlahu(lino PVC)a dveře. Budeme mít horní skříňky a pracovní desku dub Hamilton, spodní skříňky bílé s zádovou desku beton Chicago světlý.Bohužel od vinylu jsme museli upustit už kvůli rozpočtu.

Prosím o radu
autor: Iveta Toncarová Kotvaldová | odpovědět

Dobrý den,prosím o radu jak k sobě bude ladit podlaha a dveře dub halifax tabákový a kuchynská linka,skřině,stůl dub artisan s bílou

autor: Alzbeta Prachaticka | odpovědět

Iveto, na mě je ten tabákový halifax tmavý. Kdyby byl halifax přírodní, tak by to s dubem artisanem korespondovalo lépe. Buď změnit dekor na nábytku, nebo podlahu a dveře. Hodně štěstí Alžběta

autor: Iveta | odpovědět

Moc děkuji ještě se zeptám jakou podlahu a dveře by jste doporučila ke kuchynské lince bíla s dubem artisan a stůl dub artisan.

barvy a dekory předsíň
autor: Olga | odpovědět

Dobrý den, ráda bych sladila barvy v předsíni a sice výmalbu stěn, interiérové dveře a vestavěná skříň. Dveře v místnosti máme již dvoje nové - nejspíš dubové, plus vstupní předpokládám lamino v podobném odstínu, viz foto. Ty zůstanou.
Měla jsem představu interiérových dvěří k pokojům v podobném odstínu a k tomu světlou výmalby (v předsíni není okno) v nějakém žlutém, béžovém či oranžovém odstínu. Vestavná skříň bude ve druhé části předsíně, přestavovala bych si nějakou světlou krémovou. Mohlo by to takto fungovat?

autor: Alzbeta Prachaticka | odpovědět

Zdravím, Olgo, pokud máte všude dub a na skříně použijete nějaký tón béžové, tak bych zvolila nějaký pastelový odstín žluté. Nebo klidně světle zelené. Fungovat to určitě může :) Držím palce Alžběta

Dotaz na dekor podlahy a dveří
autor: Tomáš | odpovědět

Dobrý den, mohl bych vás poprosit o pomoc s výběrem dekoru vinylové podlahy a dveří do interiéru? Máme antracitová okna i uvnitř a kuchyň bude kombinace bílí lesk a dub halifax přírodní. Moc děkuji

autor: Alzbeta Prachaticka | odpovědět

Zdravím, Tomáši, k dubu halifax se mi líbí podlaha Gerfloor 0849 v kombinaci s dveřmi Sepos flatwood. Ale lepší by bylo, kdybyste se zeptal konkrétně, co máte vybráno a já bych vybrala z vašich priorit. Určitě je rozumné, jak píšete, sladit dveře a podlahu, vzhledem k tomu, že okna jsou antracit. U dveří bych se nebála ani dubu sukatého. Držím palce Alžběta

Úzká kuchyň a obývací pokoj
autor: Naty | odpovědět

Dobrý den, Alžběto, nemám dotaz na dekor, ale spíše na obecnější postavení nábytku v domácnosti, se kterým si nevíme rady, protože náš nový dům je poněkud úzký (v nejužším místě má jen 2.7m).
Do mailu Vám i s dotazem (pro přehled) zasílám fotografie prostoru a nákres, jaké změny máme v plánu (ne moc velké - zazdíme místo, kde je nyní dřevěná skříň, vznikne tak nudle, kterou budeme využívat jako skříň v předsíni - a tím srovnáme zeď za kuch. linkou. Linku prodloužíme o kus a přidáme tunel na troubu a mikrovlnku. Skřínka pod troubou se odstraní. To vše už je v nákresu. Také plánujeme přetřít dřevo na stropě na bílo a odstranit TV stěnu, místo ní pořídit jen elegantní dlouhou skřínku pod TV).
Moc ale nevím, jak celkově naložit s kuchyní - kdybychom chtěli i stůl i ostrůvek, bude už moc "nahňácané"? Jak se vypořádat s obývacím pokojem, aby se tam vešlo víc, než jeden gauč? (Později, s dětmi to není nejpraktičtější řešení). Jak využít zkosenou část kuchyně, kde se ted shromažďují jen odpadky? Jak celkově postavit nábytek, aby se dobře procházelo a fungovalo? Snažila jsem se najít různé architektonické služby, které by nabízeli i poradenství za nižší obnos, ale s ničím takovým jsem se nesetkala - jen s návrhy a poté kompletními předělávkami, realizacemi na klíč a podobně. Já bych ale potřebovala pouze poradit, jelikož nemáme moc financí a dům bychom rádi předělávali postupně. Pokud mi tedy dokážete poradit v rámci této poradny, budu Vám opravdu velmi vděčná.

Děkuji mockrát, NJ

Jmenuji se Alžběta Prachatická

a v roce 1998 jsem se rozhodla pro kariéru bytové architektky. Od dětství jsem měla zálibu v proměnách starých kufrů a krabic od bot na byty pro panenky, kdy jsem vyráběla z kartónů příčky, vytvářela na stěny vlastní tapety a látkou polepovala nábytek ze starých krabiček od léků.

Před 17 lety jsem nejdříve jen občas pomáhala přátelům a známým s barevností a dispozičním řešením jejich interiérů, ale později se poptávka po mých službách rozšířila tak, že jsem se rozhodla v tomto oboru zůstat a rozvíjet se dál.

Nabízím službu zkušené bytové architektky

a praktické ženské, která vaří a má děti, takže ví, jak funguje domácnost. Nebojte se třeba jen zeptat v bezplatné poradně na to, s čím si při zařizování nevíte rady např. barevné kombinace. Nebojím se jakéhokoliv zadání. Nejsem multifunkční, ale s pomocí šikovných řemeslníků zajistím provedení vašeho domova od stavebních úprav až po výrobu a montáž nábytku a osvětlení. Několik stran referencí mluví víc, než dlouhý přesvědčovací text, proč si vybrat právě mně. 

Těším se na spolupráci. Vaše Alžběta

© 2017 AP Design s.r.o. Všechna práva vyhrazena | Webdesign: IR-webdesign, tvorba webových stránek