Alžběta Prachatická

bytový architekt

Ráda bych Vás přesvědčila, že spolupráce s bytovým architektem nebo designérem na tvorbě Vašeho interiéru, kde s největší pravděpodobností strávíte významnou část svého života, není zbytečný luxus.

Zaměřuji se na design interiérů a realizace komerčních i bytových interiérů.

Jak "vytuníte" Vánoce 2015 vy?

Přidáno 12/03/15

Do jaké barvy budete ladit letošní Vánoce vy? Máte oblíbenou klasiku červeno - zelené, červeno - modré nebo se letos pustíte do něčeho odvážnějšího? Mně se letošní doporučující trendy líbí. Doba, kdy byly prezentovány černé, morbidní vánoční stromky včetně ozdob, je za námi.

Nejvíce letošní "in" barvy jsou podle odborníků:

bílá, bordó, zlatá včetně odstínu šampaňského, meruňková, stříbrná,měděná, Vintage pastelové barvy – šeříková, mátová, růžová, tyrkysově modrá, odstíny béžové, bělená měď


Současné trendy z Frankfurtského veletrhu diktují zdobnější prvky a barvy mají stejně jako vloni metalický podtón, kterým klasické barvy dostanou punc luxusu. Materiály jsou především přírodní a tradiční. Objevují se krajky na skleněných ozdobách, pletené dekorace, režné provázky místo mašlí na dárcích, pytlovina  místo klasického balícího papíru, dřevěné dekorace v celém interiéru.

Dalším prvkem letošních Vánoc je motiv přírody, která se probouzí – zvířata i rostliny. Svěží bílé květy, jarní mláďata zajíčků a koloušků, rozkvetlé stromy atp. Přesto zůstává trendy i klasika jako jsou sobí hlavy, andělé a andělská křídla, ptáci a pávi, různé tvary domečků - vše především ve sváteční bílé barvě. Ve tvarech se opakují přírodní prvky jako jsou plody – bobule nebo šišky, jablka, mech, kůra stromů…

Doporučení : Nejvíce trendy budete s vycpanou jelení hlavou s parožím :)


Nutno podotknout, že Vánoce jsou především o setkávání se s lidmi, kteří jsou v našem životě důležití, o pohodě a voňavém cukroví. Žádný designový diktát nemůže ovlivnit krásu a pohodu Vánoc. Každý by měl mít výzdobu takovou, která navodí atmosféru pohody, vůně a tepla domova. Podívejte se na pár inspirativních obrázků v galerii.

Vaše Alžběta

Komentáře:

Přidat komentář

Jmenuji se Alžběta Prachatická

a v roce 1998 jsem se rozhodla pro kariéru bytové architektky. Od dětství jsem měla zálibu v proměnách starých kufrů a krabic od bot na byty pro panenky, kdy jsem vyráběla z kartónů příčky, vytvářela na stěny vlastní tapety a látkou polepovala nábytek ze starých krabiček od léků.

Před 17 lety jsem nejdříve jen občas pomáhala přátelům a známým s barevností a dispozičním řešením jejich interiérů, ale později se poptávka po mých službách rozšířila tak, že jsem se rozhodla v tomto oboru zůstat a rozvíjet se dál.

Nabízím službu zkušené bytové architektky

a praktické ženské, která vaří a má děti, takže ví, jak funguje domácnost. Nebojte se třeba jen zeptat v bezplatné poradně na to, s čím si při zařizování nevíte rady např. barevné kombinace. Nebojím se jakéhokoliv zadání. Nejsem multifunkční, ale s pomocí šikovných řemeslníků zajistím provedení vašeho domova od stavebních úprav až po výrobu a montáž nábytku a osvětlení. Několik stran referencí mluví víc, než dlouhý přesvědčovací text, proč si vybrat právě mně. 

Těším se na spolupráci. Vaše Alžběta

© 2017 AP Design s.r.o. Všechna práva vyhrazena | Webdesign: IR-webdesign, tvorba webových stránek