Alžběta Prachatická

bytový architekt

Ráda bych Vás přesvědčila, že spolupráce s bytovým architektem nebo designérem na tvorbě Vašeho interiéru, kde s největší pravděpodobností strávíte významnou část svého života, není zbytečný luxus.

Zaměřuji se na design interiérů a realizace komerčních i bytových interiérů.

Vaše dotazy

Zpět na seznam všech položek

Sladění dekoru dřeva

Jméno: Jana

Dobrý den,
děláme celkovou rekonstrukci řadového rodinného domu, který bude celý laděn do venovského stylu. Chtěla bych Vás poprosit o radu jak sladit interiér, chtěla bych venkovský styl s provence prvky. Máme masivní nýbytek z přírodního dubu (jídelní stůl, židle, konferenční stolek, vytríny), kuchyň je propojená s jidelnou a obývacím pokojem. Na stropě máme přiznané dřevěné trámy, masivní staré opracované, na které dáme pouze olej, aby vynikly leta, takže barevně se budou hodně podobat nábytku z přírodního dunu. Kuchyň bude ve stylu provence bílá, na podlaze bude světlá dlažba. Jde mi teď o výběr dekoru dřeva na okna, dvěře a pracovní desku v kuchyni. Zatím mám vybranou barvu na plastová okna zlatý dub, ale nějak si pořád nejsem jistá, pracovní desku bych také chtěla v dekoru dřeva, no a u vnitřních dveří ještě nejsem vůbec rozhodnutá, možná dřevo v bílé? Co se týče sladění oken se střechou, tak střecha je tmavě červená.
Moc děkuji za radu.

Dobrý den, paní Jano,

když si to představím, tak dubu je tam poměrně dost. Nechcete na okna a dveře přidat nějakou barvu? Třeba světle modrou? Nebo světle šedou? Tím pádem by moha být i pracovní deska z masivního dubu.

Zlatý dub je hezký dekor, ale nějak mi pak nesedí na dveře, které by s ním , nebo s podlahou měly ladit.

Držím palce

Alžběta

Odpovědět:

Jmenuji se Alžběta Prachatická

a v roce 1998 jsem se rozhodla pro kariéru bytové architektky. Od dětství jsem měla zálibu v proměnách starých kufrů a krabic od bot na byty pro panenky, kdy jsem vyráběla z kartónů příčky, vytvářela na stěny vlastní tapety a látkou polepovala nábytek ze starých krabiček od léků.

Před 17 lety jsem nejdříve jen občas pomáhala přátelům a známým s barevností a dispozičním řešením jejich interiérů, ale později se poptávka po mých službách rozšířila tak, že jsem se rozhodla v tomto oboru zůstat a rozvíjet se dál.

Nabízím službu zkušené bytové architektky

a praktické ženské, která vaří a má děti, takže ví, jak funguje domácnost. Nebojte se třeba jen zeptat v bezplatné poradně na to, s čím si při zařizování nevíte rady např. barevné kombinace. Nebojím se jakéhokoliv zadání. Nejsem multifunkční, ale s pomocí šikovných řemeslníků zajistím provedení vašeho domova od stavebních úprav až po výrobu a montáž nábytku a osvětlení. Několik stran referencí mluví víc, než dlouhý přesvědčovací text, proč si vybrat právě mně. 

Těším se na spolupráci. Vaše Alžběta

© 2017 AP Design s.r.o. Všechna práva vyhrazena | Webdesign: IR-webdesign, tvorba webových stránek