Alžběta Prachatická

bytový architekt

Ráda bych Vás přesvědčila, že spolupráce s bytovým architektem nebo designérem na tvorbě Vašeho interiéru, kde s největší pravděpodobností strávíte významnou část svého života, není zbytečný luxus.

Zaměřuji se na design interiérů a realizace komerčních i bytových interiérů.

Vaše dotazy

Zpět na seznam všech položek

Úzká kuchyň a obývací pokoj

Jméno: Naty

Dobrý den, Alžběto, nemám dotaz na dekor, ale spíše na obecnější postavení nábytku v domácnosti, se kterým si nevíme rady, protože náš nový dům je poněkud úzký (v nejužším místě má jen 2.7m).
Do mailu Vám i s dotazem (pro přehled) zasílám fotografie prostoru a nákres, jaké změny máme v plánu (ne moc velké - zazdíme místo, kde je nyní dřevěná skříň, vznikne tak nudle, kterou budeme využívat jako skříň v předsíni - a tím srovnáme zeď za kuch. linkou. Linku prodloužíme o kus a přidáme tunel na troubu a mikrovlnku. Skřínka pod troubou se odstraní. To vše už je v nákresu. Také plánujeme přetřít dřevo na stropě na bílo a odstranit TV stěnu, místo ní pořídit jen elegantní dlouhou skřínku pod TV).
Moc ale nevím, jak celkově naložit s kuchyní - kdybychom chtěli i stůl i ostrůvek, bude už moc "nahňácané"? Jak se vypořádat s obývacím pokojem, aby se tam vešlo víc, než jeden gauč? (Později, s dětmi to není nejpraktičtější řešení). Jak využít zkosenou část kuchyně, kde se ted shromažďují jen odpadky? Jak celkově postavit nábytek, aby se dobře procházelo a fungovalo? Snažila jsem se najít různé architektonické služby, které by nabízeli i poradenství za nižší obnos, ale s ničím takovým jsem se nesetkala - jen s návrhy a poté kompletními předělávkami, realizacemi na klíč a podobně. Já bych ale potřebovala pouze poradit, jelikož nemáme moc financí a dům bychom rádi předělávali postupně. Pokud mi tedy dokážete poradit v rámci této poradny, budu Vám opravdu velmi vděčná.

Děkuji mockrát, NJ

Odpovědět:

Jmenuji se Alžběta Prachatická

a v roce 1998 jsem se rozhodla pro kariéru bytové architektky. Od dětství jsem měla zálibu v proměnách starých kufrů a krabic od bot na byty pro panenky, kdy jsem vyráběla z kartónů příčky, vytvářela na stěny vlastní tapety a látkou polepovala nábytek ze starých krabiček od léků.

Před 17 lety jsem nejdříve jen občas pomáhala přátelům a známým s barevností a dispozičním řešením jejich interiérů, ale později se poptávka po mých službách rozšířila tak, že jsem se rozhodla v tomto oboru zůstat a rozvíjet se dál.

Nabízím službu zkušené bytové architektky

a praktické ženské, která vaří a má děti, takže ví, jak funguje domácnost. Nebojte se třeba jen zeptat v bezplatné poradně na to, s čím si při zařizování nevíte rady např. barevné kombinace. Nebojím se jakéhokoliv zadání. Nejsem multifunkční, ale s pomocí šikovných řemeslníků zajistím provedení vašeho domova od stavebních úprav až po výrobu a montáž nábytku a osvětlení. Několik stran referencí mluví víc, než dlouhý přesvědčovací text, proč si vybrat právě mně. 

Těším se na spolupráci. Vaše Alžběta

© 2017 AP Design s.r.o. Všechna práva vyhrazena | Webdesign: IR-webdesign, tvorba webových stránek